S Magicem jsem se poprvé setkal na gymnáziu v době, kdy se u nás začal pomalu šířit (byl to čas např. 4. edice a Fallen Empires). Dva moji spolužáci si tenkrát koupili první karty a přemlouvali mě k témuž, ale já jsem se rozhodl pro investici do hry Doomtrooper (viz příslušná stránka). Magic jsem však alespoň z povzdálí sledoval, protože jsem byl pravidelným čtenářem dnes již neexistujícího časopisu Legenda, který se postupně Magicu stále více věnoval.

S aktivním hraním jsem začal až po ukončení vysoké školy v letech 2003-2004, kdy přišli s Magicem hráči Dračího doupěte, kterým jsem tenkrát dělal PJ. Nakonec jsem se rozhodl se k nim přidat a v pražském Černém rytíři si koupil první karty. Nejprve jsem experimentoval s bílo-červeným balíčkem založeným na soldierech podporovaných ohnivými kouzly, po velkých nákupech uskutečněných během pobytů v Braunschweigu jsem vyzkoušel zelené balíčky kombinující v několika obbměnách (především) manonosné elfy a beasty. Když jsem v roce 2009 začal organizovat hraní v Třeboni, sestavoval jsem si balíčky na formát Standard, hlavně Bant a Nayu, u mnoha však zůstalo u teoretických pokusů bez praktického testování. Další podrobnosti o magicových aktivitách v Třeboni naleznete zde, i když od podzimu 2010 se jedná již pouze o archivní záležitost. 

V současné době se Magicu již prakticky nevěnuji, ale třeba se to ještě někdy v budoucnu změní.


"Můj" Magic

Seznam mých karet (aktualizace 6. 1. 2012)

Počítadlo životů - dá se samozřejmě využít i pro jiné hry

Struktura kola

Můj první turnaj (report z Prerelease Alara Reborn v Českých Budějovicích 26. 4. 2009)

Veni vidi non vici (report z Prerelease Core Set 2010 v Českých Budějovicích 11. 7. 2009)

Exaltovaný Bant (rozbor balíčku)


Užitečné odkazy spojené s Magicem

Oficiální stránky výrobce hry Wizards of the Coast

Stránky mají sice velmi poutavé grafické provedení, ale podle mého názoru ztratily oproti přechozí verzi na přehlednosti a dostat se k požadované informaci nemusí být zrovna jednoduché. Pro snazší orientaci bych chtěl upozornit především na následující sekce:

* Pravidla - základní, komplexní, turnajová

* Přehled dosud vydaných edic a jejich symbolů

* Vanguards - varianta umožňující zahrát si některou z významných postav světa Magicu

* Gatherer - databáze všech dosud vydaných karet a jejich aktuální znění

CMUS - stránka pro ty, kteří to s Magicem myslí opravdu vážně a lákají je výzvy celostátní či mezinárodní úrovně; obsahuje rovněž hlavní diskusní fórum pro ČR a SR

A samozřejmě nesmím zapomenout na svůj specializovaný, i když od listopadu 2011 již pouze archivní projekt Magic Třeboň.